ТЕХНИЧЕСКА ПОМОЩ НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ТРАНСПОРТА, КОМУНИКАЦИИТЕ И ИНФОРМАЦИОННИТЕ ТЕХНОЛОГИИ ПО ПРИЛАГАНЕТО НА ЧЛЕН 55 ОТ РЕГЛАМЕНТ 1083/2006 НА ЕС ЗА ПРОЕКТИ, ГЕНЕРИРАЩИ ПРИХОДИ
Предоставяни услуги:
Задача 1: Подгответе насока
Насоките ще обсъдят всички елементи на член 55. Ще отразят как въпросът се разглежда в други държави-членки и по-специално за българския контекст ще обсъди; допустими и недопустими разходи, изготвяне на прогнози за разходи/приходи и сконтови проценти, ако е необходимо. Бележката трябва да изпълнява конкретните цели на задачата и ще дава отговор, наред с други, на следните въпроси:
– Какво се определя като приход, къде се генерира приход и как може да бъде разпределен;
– Как да оцените приходите по време на процеса на кандидатстване;
– Как да се коригират оценките на приходите след това, ако е необходимо;
– Какво да правим в случаите, когато приходите не могат да бъдат обективно изчислени предварително;
– Как да наблюдавате нетния доход и провизиите за възстановяване;
– Как се използват на практика моделите за прогнозиране и изчислителните методи?
Той също така ще даде отговор на следните въпроси:
– Какво да направите, ако не е било възможно да се изчислят предварително приходите или ако прогнозните приходи са се променили.
– Как и за колко време УО трябва да следи приходите от съфинансираните от ЕК проекти.
Накрая трябва да включва препоръки как да се приложат изискванията на Ръководната бележка.
Задача 2: Казуси
Консултантът ще приложи методологията, описана в Насоките, изготвени в Задача 1, в два казуса; един по проект, изпълняван от Столична компания и още един по проект, изпълняван от НК “Железопътна инфраструктура”.
Задача 3: Работни срещи и координация
Консултантът ще организира семинари и координационни срещи със съответните заинтересовани страни, ако е необходимо, за да подготви Насоките и да разпространи своите констатации.
Трябва да се обмислят поне два семинара с по 40 души. Разходите, свързани с логистиката и материалите за разпространение на тези семинари, трябва да бъдат поети от Консултанта.
За успеха на това задание е важно Консултантът да установи тясно сътрудничество с Получателя и всички препоръки трябва да бъдат направени в тесни консултации със съответните международни, национални и местни заинтересовани страни. Успоредно с това консултантът поддържа връзка с ЕИБ, за да осигури подходяща координация.
Получателят ще назначи лице за контакт, което ще придружава Консултанта по време на заданието и ще подпомага събирането на подходяща информация за проекта и ще улеснява официалните контакти с национални и местни заинтересовани страни.